Organizing Committee

     
PROFESSOR RYOZO OOKA
(CONFERENCE CHAIR)
THE UNIVERSITY OF TOKYO
 
  PROFESSOR SHIN-ICHI TANABE
(CONFERENCE CO-CHAIR)
WASEDA UNIVERSITY
 



Steering Committee
 

Takashi Akimoto (Shibaura Institute of Technology)

Kyosuke Hiyama (Meiji University)

Masayuki Ichinose (Tokyo Metropolitan University)

Shintaro Ikeda (Tokyo Institute of Technology)

Kazuhide Ito (Kyushu University)

Genku Kayo (Tokyo City University)

Hideki Kikumoto (University of Tokyo)

Takashi Kurabuchi (Tokyo University of Science)

Doyun Lee (University of Tokyo)

Hideaki Nagano (Tokyo City University)

Junta Nakano (Tokai University)

 

Naoe Nishihara (University of the Sacred Heart)

Masaya Nishikawa (Tokyo Denki University)

Masayuki Ogata (Tokyo Metropolitan University)

Wonseok Oh (University of Tokyo)

Hom Bahadur Rijal (Tokyo City University)

Eisuke Togashi (Kogauin University)

Masanori Ukai (Waseda University)

Motoi Yamaha (Chubu University)

U Yanagi (Kogakuin University)

Yoshihide Yamamoto (Tokyo Polytechnic University)




Advisary Committee
 

Francis Allard (France)

Fariborz Haghighat (Canada)

Yi Jang (China)

Karel Kabele (Czechia)

Shisuke Kato (Japan)

Kwang Woo Kim (S. Korea)

 

Peter V. Nielsen (Denmark)

Bjarne Olesen (Denmark)

Mats Sandberg (Sweden)

Mattheos Santamouris (Australia)

Olli Seppanen (Finland)

Hiroshi Yoshino (Japan)




Scientitific Committee
 

Richard de Dear (Australia)

Lidia Morawska (Australia)

Jelle Laverge (Belgium)

Roberto Lamberts (Brazil)

Nathan Mendes (Brazil)

Mitra Bahri (Canada)

Umberto Berardi (Canada)

Mazdak Nik-Bakht (Canada)

Liam O'Brien (Canada)

Lexuan Zhong (Canada)

Shi-Jie Cao (China)

Hong Chen (China)

Mentao Han (China)

Angui Li (China)

Xianting Li (China)

Xiaofeng Li (China)

Borong Lin (China)

Junjie Liu (China)

Xiaohua Liu (China)

Fulin Wang (China)

Jingchao Xie (China)

Wei Xu (China)

Xudong Yang (China)

Yanping Yuan (China)

Guoqiang Zhang (China)

Tengfei Zhang (China)

Weiron Zhang (China)

Yinping Zhang (China)

Huibo Zhang (China)

Bin Zhao (China)

Yingxin Zhu (China)

Alireza Afshari (Denmark)

Per K. Heiselberg (Denmark)

Ongun Berk Kazanci (Denmark)

Rongling Li (Denmark)

Arsen Melikov (Denmark)

Carsten Rode (Denmark)

Pawel Wargocki (Denmark)

Jarek Kurnitski (Estonia)

Patrice Blondeau (France)

Corinne Mandin (France)

Mohamed EL Mankibi (France)

Bruno Peurtier (France)

Monika Woloszyn (France)

Qingyan Chen (Hong Kong)

Yuguo Li (Hong Kong)

Jian-lei Niu (Hong Kong)

Manoj Kumar Singh (India)

 

Stefano Corgnati (Italy)

Franscesca Romana d'Ambrosio (Italy)

Enrico Fabrizio (Italy)

Marco Perino (Italy)

Yasunori Akashi (Japan)

Tomoyuki Chikamoto (Japan)

Tomonobu Goto (Japan)

Aya Hagishima (Japan)

Yasuhiro Hamada (Japan)

Asako Hasegawa (Japan)

Kenichi Hasegawa (Japan)

Hirofumi Hayama (Japan)

Tatsuya Hayashi (Japan)

Satoru Iizuka (Japan)

Toshiharu kaga (Japan)

Go Iwashita (Japan)

Naoki Kagi (Japan)

Takao Katsura (Japan)

Kouki Kikuta (Japan)

Sayaka Kindaichi (Japan)

Hikaru Kobayashi (Japan)

Tomohiro Kobayashi (Japan)

Sihwan Lee (Japan)

Eunsu Lim (Japan)

Masayuki Mae (Japan)

Yukihiro Masuda (Japan)

Akashi Mochida (Japan)

Yoshihisa Momoi (Japan)

Masashi Momota (Japan)

Taro Mori (Japan)

Tatsuo Nagai (Japan)

Katsunori Nagano (Japan)

Akihiro Nagata (Japan)

Daisaku Nishina (Japan)

Tatsuo Nobe (Japan)

Daisuke Ogura (Japan)

Masaya Okumiya (Japan)

Akihito Ozaki (Japan)

Masaya Saito (Japan)

Tomonori Sakoi (Japan)

Yoshiyuki Shimoda (Japan)

Yashuyuki Shiraishi (Japan)

Masanori Shukuya (Japan)

Daisuke Sumiyoshi (Japan)

Satoru Takada (Japan)

Hiroto Takaguchi (Japan)

Hideki Takebayashi (Japan)

Hideki Tanaka (Japan)

Jun Tanimoto (Japan)

Yoshihide Tominaga (Japan)

Yoshihiro Toriumi (Japan)

Hitomi Tsustumi (Japan)

Kazuyo Tsuzuki (Japan)

Hirofumi Watanabe (Japan)

Toshio Yamanaka (Japan)

Noriyoshi Yokoo (Japan)

Gyuyoung Yoon (Japan)

Shinji Yoshida (Japan)

Ryuichiro Yoshie (Japan)

Hajime Yoshino (Japan)

Wonjun Choi (Korea)

Sumin Kim (Korea)

Tayeon Kim (Korea)

Yujin Nam (Korea)

Cheol Soo Park (Korea)

Doosam Song (Korea)

Minki Sung (Korea)

Madhavi Indraganti (Kuwait)

Sheikh Ahmad Zaki (Malaysia)

Bert Blocken (Netherland)

Wim Zeiler (Netherland)

Moon Keun Kim (Norway)

Chandra Sekhar (Singapore)

Kwok wai Tham (Singapore)

Ivo Martinac (Sweden)

Sasan Sadrizadeh (Sweden)

Fujen Wang (Taiwan)

Tsay Yaw-Shyan (Taiwan)

Ruchi Choudhary (UK)

Pieter De Wilde (UK)

Parham Mizaei (UK)

Susan Roaf (UK)

Sally Shahzad (UK)

William P. Bahnfleth (US)

Wenhao Chen (US)

Joon-Ho Choi (US)

Bach Chrsitian (US)

Bing Dong (US)

Steven Emmerich (US)

Kerry Kinney (US)

John Little (US)

Xiauyu Liu (US)

Andrew Persily (US)

John Zhai (US)

Jensen Zhang (US)